';
O nas

Jesteśmy polskim producentem i sprzedawcą mundurków szkolnych. Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości produktów i sprawnej oraz elastycznej obsługi. Współpracujemy ze szkołami i rodzicami, sprawiając, że wszyscy uczniowie są odpowiednio ubrani do szkoły. Dzięki temu budowane jest poczucie dumy i przynależności do społeczności szkolnej.

Co nas wyróżnia?
 1. Wszystkie modele ubrań tworzymy od podstaw. Wypracowujemy je przy współpracy z profesjonalną pracownią odzieży dziecięcej! Dzięki temu nasze mundurki są wygodne i modne a dzieci wyglądają w nich świetnie!
 2. Dopasowujemy ofertę do wymagań szkoły: zestaw, kolorystykę, tkaniny, często tworzymy nowe elementy stroju na specjalne życzenie Klienta.
 3. Wszystkie elementy stroju dla uczniów są szyte wyłącznie w Polsce z polskich, włoskich i angielskich tkanin.
 4. Nie sprowadzamy ubrań z Dalekiego Wschodu.
 5. Dzięki szczegółowo określonemu procesowi zamówień współpraca z nami jest łatwa i przyjemna.
 6. Jesteśmy elastyczni, wspierający, wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów i staramy się je zaspokajać.

Jak wygląda proces produkcji

1.

Otwarcie zamówień

Firma Prosty Krój zgłasza szkole termin rozpoczęcia zbierania zamówień na mundurki, wysyłając do osoby odpowiedzialnej w szkole za koordynację procesu, mail, który szkoła rozsyła do rodziców uczniów. Zamówienia zbierane są przez okres około 2 tygodni 2 razy w roku – w czerwcu – z dostawą przed 1 września oraz na koniec koniec stycznia   z dostawą  w lutym.

2.

Składanie zamównień

Rodzice korzystając z loginu i hasła przypisanego do danej szkoły, składają zamówienia za pomocą aplikacji na stronie www.prostykroj.pl, otrzymują automatyczne potwierdzenie i dokonują płatności. Drugim wariantem jest samodzielne zbieranie zamówień przez pracownika szkoły i przekazywanie zbiorczego formularza firmie Prosty Krój.

3.

Produkcja mundurków

Po zebraniu wszystkich zamówień od rodziców lub otrzymaniu ze szkoły, firma Prosty krój realizuje produkcję w określonym czasie: dla zamówień zbieranych w czerwcu – produkcja do końca sierpnia, dla zamówień z końca stycznia – produkcja do końca lutego. 

4.

Dostawa

Zamówione mundurki trafiają do szkoły w określonym terminie i szkoła informuje rodziców o możliwości odbioru ubrań od Koordynatora z ramienia szkoły.

Czy mundurki w szkole to dobry pomysł?

Dyrektorzy szkół często zastanawiają się nad tym, czy wprowadzić obowiązek jednolitego stroju dla uczniów w szkole. Wydawałoby się, że mundurki ograniczają swobodę ekspresji uczniów, promują równość w opozycji do indywidualizmu, wpływają na budowanie wizerunku własnego uczniów. Jeśli patrzeć na to z tego punktu widzenia – zgoda. Jednak zachęcamy Państwa do zapoznania się z argumentami, które przemawiają za tym, by dzieci w szkole nosiły jednakowe stroje.

 • Uczniowie skupiają się na nauce a nie na ubraniu – kiedy wszyscy uczniowie noszą ten sam strój, mniej przejmują się tym, jak wyglądają i nie porównują się do rówieśników, mogą więc skoncentrować się na swojej pracy w szkole. Badanie przeprowadzone przez University of Houston wykazało, że wyniki testów językowych dla uczniów szkół podstawowych wzrosły o około trzy punkty procentowe po wprowadzeniu mundurków.
 • Mundurek szkolny stwarza równe szanse uczniom, zmniejszając presję rówieśniczą i nękanie. Kiedy wszyscy uczniowie są ubrani podobnie, można wyeliminować rywalizację między uczniami o wybór odzieży i dokuczanie tym, którzy są ubrani w tańsze lub mniej modne stroje. Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie Schoolwear Association wykazały, że 83% nauczycieli uważa, że ​​”dobry mundurek szkolny … może zapobiegać prześladowaniom opartym na wyglądzie lub pochodzeniu ekonomicznym”.
 • Noszenie mundurków zwiększa dumę, jedność i ducha wspólnoty szkolnej. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Oxford Brookes w Wielkiej Brytanii wykazało, że mundurki „bezpośrednio przyczyniają się do poczucia dumy ze szkoły”. Z kolei Dr Arnold Goldstein, kierownik Centrum Badań nad Agresją na Uniwersytecie w Syracuse, stwierdził, że mundurki pomagają uczniom z problemami, ponieważ czują, że mają poparcie społeczności szkolnej i poczucie przynależności. Badanie to wykazało, że po wprowadzeniu mundurków, „ nauczyciele dostrzegli wzrost poziomu szacunku, troski i zaufania w całej szkole” i powiedzieli –  „uczniowie czują się ważni będąc częścią zespołu i nosząc mundurek”.
 • Mundurek szkolny może poprawić frekwencję i dyscyplinę wśród uczniów. Naukowcy Macquarie University (Australia) odkryli, że w szkołach na całym świecie, gdzie egzekwuje się jednolite zasady, uczniowie „są bardziej zdyscyplinowani, posłuszni, mniej hałaśliwi a także odnotowuje się krótszy czas oczekiwania na rozpoczęcie lekcji w klasie”. 
 • Obowiązywanie w szkole jednolitych mundurków ułatwia poranne przygotowanie do szkoły, co może wpływać na punktualność, ponieważ rodzice i uczniowie nie spędzają czasu wybierając odpowiedni na dany dzień strój. Zgodnie przeprowadzonym na terenie całych Stanów Zjednoczonych badaniem, ponad 90% dyrektorów szkół uważa, że ​​mundurek szkolny lub formalne zasady dotyczące ubioru „eliminują walki w garderobie z dziećmi”, sprawiają, że „łatwiej jest przygotować dzieci rano do szkoły” i tym samym zaoszczędzić rano dużo czasu.
 • Rodzice mogą zmniejszyć wydatki związane z zakupem ubrań, gdy garderoba ich dzieci jest ograniczona do jednego prostego stroju każdego dnia. Jeśli w szkole nie obowiązuje ujednolicony strój uczniów, rodzice mogą czuć presję, aby konkurować z innymi rodzinami, kupując modne i drogie ubrania dla swoich dzieci.
 • Uczniowie ubrani w mundurki są lepiej postrzegani przez nauczycieli i rówieśników. W opublikowanym w 1994 r. badaniu stwierdzono, że uczniowie w mundurkach byli postrzegani przez nauczycieli i kolegów jako bardziej sprawni naukowo i lepiej zachowujący się niż uczniowie w zwykłych ubraniach. 
 • Uczniowie mogą wyrażać swoją indywidualność nosząc mundurki szkolne, wprowadzając dodatkowe elementy (buty, skarpetki, rajstopy) i różnego rodzaju akcesoria (spinki do włosów, paski itp.).
  Mundurki szkolne są znakiem rozpoznawczym dobrej szkoły i wyróżniają jej uczniów na tle dzieci z innych szkół.
Dane firmy

Prosty Krój Agata Wysocka
al. Wilanowska 7/37 02-765 Warszawa

NIP: 556-218-79-86
REGON: 141697492

Kontakt

kom. 608 065 365 / 600 290 852

email: kontakt@prostykroj.pl

Masz pytania? Chcesz nawiązać współpracę?

Napisz do nas

*

*

*

Image module
© All Rights Reserved